Menu

O Nas

Pomysł założenia pasieki zrodził się z zamiłowania do natury, pasji i potrzeby tworzenia. Prawie dwadzieścia lat temu pierwsze ule w przydomowym sadzie zaspokajały potrzeby rodziny. Z czasem pasieka rozwijała się i rosła, rodzin pszczelich z roku na rok przybywało, a my z głowami pełnymi szalonych pomysłów uczyliśmy się mądrze gospodarować i czerpać z natury coraz więcej dobra.

W 2008 roku pasieka przyjęła nazwę "Wiktoria" od imienia naszej pierwszej córki. Z biegiem lat przybywało członków naszej rodziny i przybywało uli w ogrodzie. Zainteresowanie produktami pszczelimi stawało się coraz większe - tak jak i coraz większa rodziła się w nas świadomość, że jedynie życie w zgodzie z naturą, prosta i zdrowa żywność może nam przynieść zdrowie. Obecnie pasieka liczy ponad 60 rodzin pszczelich. Od kilku lat funkcjonuje jako pasieka wędrowna, a nasze ule podróżują w piękne i czyste rejony Śląska (Beskidy, okolice Rud Raciborskich…). Pozwala nam to na większe i różnorodne zbiory. Możemy dziś pochwalić się ofertą wielu gatunków miodu i licznych produktów pszczelich. Polecamy je dla zdrowia!

Od 2019 roku dzielimy się również innymi dobrami, które wytwarzamy już nie tylko dla własnej rodziny, ale i dla Was! Od wiosny aż po późną jesień polecamy nasze warzywa i owoce – sezonowe, świeże, pochodzące z rodzinnych, niewielkich upraw a także zioła i owoce leśne. Polecamy bogactwa naszej spiżarni – przetwory, kiszonki i wiele innych pyszności.

Ponadto znajdziecie u nas drobne użytkowe rękodzieło, które umili zakupy i ułatwi codzienne prace w kuchni. Lniane i bawełniane ściereczki kuchenne, materiałowe torby na zakupy, lniane worki do przechowywania pieczywa czy woreczki w stylu zero waste... A to wszystko ekologiczne, w niepowtarzalnych wzorach, szyte przez nas z wielką pasją.

Dzielimy się z Wami tym, co najlepsze. Proponujemy to, co sami jemy i wierzymy, że jest dla nas
dobre, zdrowe, nieskażone. Inspirujemy się naturą. Pracujemy wspólnie, w rodzinie, dzieląc się
nawzajem radością i pasją tworzenia. Z tej pasji i pracy wielu rąk powstają produkty, które
oferujemy. Z naszej pasieki, z naszego ogrodu, z naszej spiżarni. Zapraszamy!